Co kupić na pierwszą wizytę u noworodka? Pomysły na prezent dla nowonarodzonego dziecka

single-image

Ktoś z Twoich bliskich lub znajomym został rodzicem? Chcesz pójść w odwiedziny do noworodka, ale nie wiesz, co kupić w prezencie? Sprawdź nasze propozycje!

Praktyczny prezent dla noworodka

Właściwie trudno powiedzieć o tym, aby praktyczne upominki były dla dziecka – są bardziej dla rodziców. Jednak to właśnie pampersy, pieluchy wielorazowe, chusteczki nawilżane i ubranka przydają się na początku, a niekoniecznie zabawki. Warto zapytać rodziców, co jest im potrzebne – śmiało i bez ogródek.

Może okaże się, że pampersów mają stosy, ale brakuje im ubranek, bo maluszka muszą przebierać kilka razy dziennie. To samo tyczy się i większych rozmiarów. Zgromadzili stosy dla nowonarodzonego, ale już dla nieco starszego dziecka będzie im brakowało. Dla nas to mały koszt, a dla nich odciążenie budżetu.

Jeśli chcemy kupić pampersy, pieluszki lub chusteczki nawilżane, to warto dokładnie zapytać o to, jakie są mile widziane. Każda mama ma sprawdzone marki. Innymi praktycznymi upominkami może być kocyk, ręczniczek z kapturkiem, poduszka do karmienia.

pokrewne:  Jakie zabawki dla noworodka? Czym kierować się przy wyborze zabawek dla niemowlaka?

Gadżety do opieki nad noworodkiem na prezent

Jeżeli zapytamy rodziców o to, co możemy kupić dla dziecka, może okazać się, że jest coś, co by im się przydało, ale nie chcieli w to inwestować. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju gadżety, zwłaszcza elektroniczne, które nie są obowiązkowe, ale się przydają.

Z uwagi na cenę, warto „zrzucić się” z kimś znajomym, ekipą z pracy itp. Co można kupić? Z pewnością wielu rodziców ucieszy się, gdy dziecko dostanie nianię elektroniczną, monitor oddechu, aspirator do nosa, termometr bezdotykowy, podgrzewacz do butelek. Warto oczywiście zapytać, czy nie mają oraz czy w ogóle będą korzystać z tego typu udogodnień.

Jakie zabawki dla noworodka?

Czy noworodkowi potrzebne są zabawki? I tak, i nie. Z pewnością nie ma co kupować nic plastikowego. Na grzechotki i gryzaki przyjedzie czas. Warto też spytać rodziców dziecka, czy nie mają nic przeciwko, by kupić grającą/hałasującą rzecz.

Na co postawić? Idealne od pierwszych dni są przytulanki-kocyki. Najczęściej to po prostu kawałek materiału wielkości chusteczki z głową zwierzaka i tasiemkami sensorycznymi. Warto pomyśleć też o książeczkach kontrastowych. Te 0+ są w odcieniach czerni i bieli, a więc doskonale radzą sobie z nimi malusińscy.

pokrewne:  Jakie zabawki dla noworodka? Czym kierować się przy wyborze zabawek dla niemowlaka?

Można pomyśleć też o karuzeli nad łóżeczko. Może być to po prostu mobil, a może zawierać pozytywkę, projektor. Ważne, by było kolorowe, atrakcyjne dla maluszka.

Zawieszki na wózek, pałąk nosidełka to pluszaki lub inne tego typu zabawki, które dzięki specjalnemu klipsowi można na stałe przytwierdzić.

Można też postawić na matę edukacyjną. Na początku oczywiście się nie sprawdzi, ale z czasem powinna się dziecku przydać. To bezpieczny sposób na zajęcie maluszka na chwilę.

Jakie pamiątki dla noworodka?

Oczywiście warto postawić i na upominki, które będą pamiątkami. Może to być album na zdjęcia. Świetnie, gdy będzie miał miejsce na różnego rodzaju zapiski. Można postawić na ramkę na zdjęcia. W sprzedaży są też specjalne masy, w których odbijać można stópki lub dłonie maluszków. Później umieszczać je w ramkach lub na specjalnych statywach. W ramach prezentu można podarować również bon na sesję noworodkową.

1 Napisz wiadomość
  1. La Bonita 27 5 lat ago
    Reply

    W ramach prezentu dla noworodka nasza mała dostała ogromny tort zrobiony z pampersów, był udekorowany paczkami chusteczek nawilżających, mydełkami dziecięcymi – polecam.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też