Jak kupować ubranka dla dzieci?

single-image

Wybór odpowiednich ubranek dla dzieci wcale nie jest taki oczywisty jak mogłoby się wydawać. Powinien być on przemyślany, by nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, a odzież dla najmłodszych nie należy do najtańszych. Na co w takim razie warto zwrócić uwagę kupując ubranka dla dzieci?

Z czego są wykonane ubranka dla dzieci?

To pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać przeglądając ubranka dla dzieci. Odzież wykonywana jest z różnych materiałów, nie zawsze są one zdrowe dla delikatnej skóry dziecka. Warto więc sięgnąć do metki ubrania i sprawdzić, jaki mają skład. Najlepsze tkaniny to oczywiście te naturalne. Wśród nich wymienia się przede wszystkim bawełnę, jedwab, bambus, len i wełnę. Najgorsze są materiały syntetyczne, takie jak poliester, nylon, akryl czy wiskoza. One nie przepuszczają powietrza, przez co mogą się przyczyniać do powstawania potówek na skórze dziecka.

Nie znaczy to jednak, że ubrania, które w składzie mają domieszkę akrylu czy innej sztucznej tkaniny są złe. Najważniejsze, by naturalny materiał występował w składzie w 80-90% jako tkanina dominująca.

Jakie ubranka są dla dzieci wygodne?

Wygoda również powinna być dla nas priorytetem, szczególnie kiedy szukamy ubranek dla niemowląt. Dzieci często brudzą ubranka i trzeba je zmieniać kilka razy dziennie, dlatego nie ma sensu kierować się modą. Błędem jest też wybieranie odzieży, która ma na sobie wiele zdobień. Raz, że mogą być one dla dziecka niebezpieczne (np. może je zerwać i wziąć do buzi), dwa, że takie ubranka zazwyczaj nie dają dziecku 100% komfortu, szczególnie kiedy raczkuje. Dlatego więc lepiej zrezygnować ze „strojnych”, eleganckich ubranek składających się ze sztucznych falbanek, a zamiast tego wybrać coś wygodnego.

To, co się łączy z komfortem, to łatwość zakładania ubranek. Dzieci nie lubią być przebierane i często przy tym płaczą. Warto więc sprawdzić, jak wybraną odzież będzie się zakładało. Z tego względu lepiej wybierać ubrania, które będą rozpinane lub będą miały zapięcia w strategicznych miejscach, np. na ramieniu, by bez problemu założyć je przez główkę.

Ile kosztują ubranka dla dzieci?

Niestety, ale większość ubranek dla dzieci kosztuje tyle samo co odzież dla dorosłych. Z tego względu warto szukać promocji lub wyprzedaży ubranek dla najmłodszych. Można też zdecydować się na ubranka używane, które sprawdzą się szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy tych ciuszków potrzeba najwięcej i często trzeba je zmieniać. W ten sposób można zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy.

Jaki rozmiar i kolor ubranek dla dzieci?

Rozmiar ma w przypadku ubranek spore znaczenie. Niemowlęta bardzo szybko rosną i kiedy widzimy, że jakieś body lub inne ubranko jest w sam raz to lepiej zdecydować się na większe, ponieważ to może być za kilka dni już za małe. A jeżeli chodzi o kolory, tutaj panuje większa dowolność. Kiedyś panowało przekonanie, że dziewczynki ubiera się na różowo, a chłopców na niebiesko. Ewentualnie można było wybrać jeszcze biel, która sugerowała niewinność dziecka. Dziś dzieci można ubierać w różne kolory, stereotypy nie mają już znaczenia. Dostępne są nawet ubranka w ciemnych barwach z nadrukami zespołów rockowych, co głównie ma znaczenie jedynie dla rodziców, którzy są fanami konkretnej kapeli.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też