Jak modnie ubrać dziecko na zakończenie roku szkolnego?

single-image

Chcesz, aby Twoje dziecko pięknie wyglądało podczas akademii na zakończenie roku szkolnego? Rozdanie świadectw to oficjalna uroczystość, zatem warto pamiętać o odpowiednim ubiorze. Poznaj nasze inspiracje, a dzięki temu dowiesz się, jak modnie ubrać dziecko na zakończenie roku szkolnego.

Jak powinien wyglądać strój na zakończenie roku szkolnego?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jak ubrać dziecko na zakończenie roku szkolnego? W tym dniu (podobnie jak w dniu rozpoczęcia edukacji) najczęściej obowiązuje strój galowy — czyli jasna bluzka lub koszula oraz ciemna dolna część ubioru. Strój na zakończenie roku szkolnego powinien być stonowany, ale również elegancki. Warto unikać koszulek bez rękawów, zbyt wykrojonych bluzek, jeansowych spodni czy też krótkich spódniczek. Zakończenie roku szkolnego to oficjalna uroczystość, dlatego niektóre szkoły jasno określają w swoim regularnie, jak powinien wyglądać strój galowy ucznia, jednak najczęściej wyznacznikiem jest po prostu zachowanie powagi wydarzenia.

Zakończenie roku szkolnego, w co ubrać dziewczynkę?

Najczęściej spotykanym strojem dla dziewczynki na zakończenie roku szkolnego jest biała bluzka i granatowa lub czarna spódniczka sięgająca co najmniej do połowy uda. Buty w dziewczęcym stroju galowym powinny mieć płaską podeszwę albo niewielki obcas. Warto także postawić na gładkie rajstopy w kolorze białym, grantowym lub czarnym. Uzupełnieniem stylizacji dla dziewczynki może być bolerko lub kardigan. Jednak taki strój nie jest jedyną możliwością modnego ubrania dziecka na uroczystość rozdania świadectw.

Ciekawą propozycją dziewczęcej stylizacji na zakończenie roku szkolnego jest sukienka. Najlepiej postawić na taką, która będzie się wpasowywała w dress code placówki oświatowej. Możesz wybrać gładką sukienkę z eleganckim paskiem lub ubrać dziecko w kreację z delikatną koronką. Świetne rozwiązanie stanowi sukienka w kolorze granatowym, białym, beżowym lub szarym. Taki strój na zakończenie roku szkolnego połącz z lakierowanymi bucikami i gładkimi rajstopkami, a Twoja pociecha zaprezentuje się bardzo szykownie w ostatnim dniu roku szkolnego.

Jak modnie ubrać chłopca na zakończenie roku szkolnego?

Standardowym strojem galowym dla chłopca jest biała koszula i eleganckie spodnie w granatowym lub czarnym kolorze. Należy również pamiętać o butach, które również powinny pasować do ubioru na zakończenie roku szkolnego. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko wyglądało wyjątkowo podczas akademii i rozdania świadectw, możesz postawić na modne dodatki w postaci kamizelki, muszki lub krawata. Niezwykle elegancką stylizacją na zakończenie roku szkolnego jest również garnitur dla chłopca.

Biała koszula nie musi być obowiązkowym elementem chłopięcego stroju galowego. Możesz zdecydować się na założenie dziecku koszuli w błękitnym, kremowym lub szarym kolorze, a nawet takiej w subtelny wzór. Pamiętaj jednak, aby ta część garderoby kojarzyła się z odświętnym ubiorem.

Zastanawiając się, jak ubrać dziecko na zakończenie, należy kierować się przede wszystkim wygodą młodego człowieka. Uczniowie często nie przepadają za eleganckimi strojami, dlatego warto postawić na stylizację, która będzie jednocześnie komfortowa i szykowna.

1 Napisz wiadomość
  1. mama_ucznia 1 rok ago
    Reply

    Ja jestem zdania, że dziecko na zakończenie roku szkolnego powinno być ubrane na galowo, klasycznie biel i czerń lub granat. Jest tak mało okazji, żeby dziecko wyglądało elegancko, że warto je doceniać i ozdabiać ubiorem. 🙂

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też