Ubranka dla dzieci – nowe czy używane? Gdzie kupować ubrania dziecięce?

single-image

Każdy, kto kiedyś miał okazję znaleźć się w sklepie z artykułami dla dzieci na pewno zwrócił uwagę na ceny. Nie da się ukryć, że większość przeznaczonych dla nich rzeczy jest dość kosztowna, to dotyczy również ubrań. Niektórzy rodzice decydują się w związku z tym na zakup używanych ubrań, inni zastanawiają się czy jest to dobre rozwiązanie, warto zatem przyjrzeć się wszystkim „za” i „przeciw”.

Zalety używanych ubrań dla dzieci

Kupowanie używanych ubrań ma wbrew pozorom wiele zalet. Pierwszą, która od razu przychodzi na myśl jest oczywiście znacznie niższa cena w porównaniu z nową odzieżą. W przypadku małych dzieci jest to bardzo istotna kwestia z kilku względów. Przede wszystkim nasi milusińscy bardzo szubko rosną i wymiana garderoby musi następować dość często. Po drugie ubranka dziecięce bardzo często się brudzą, a niektóre plamy mogą okazać się niemożliwe do usunięcia. Chyba każdy zgodzi się z tym, że pobrudzenie nowej, pierwszy raz założonej rzeczy jest znacznie bardziej bolesne, niż w przypadku czegoś co ubrane jest już po raz wtóry.

Warto zwrócić uwagę także na to, że ubranka, z których nasza pociecha wyrasta bardzo często są w świetnym stanie i zwyczajnie szkoda je wyrzucać. Warto też pomyśleć o ekologii i zdać sobie sprawę z tego, że produkcja nowych ubrań wiąże się ze zużyciem ogromnych ilości wody i nie tylko.

Na co uważać kupując odzież używana dla dzieci?

Oczywiście należy zachować pewne środki ostrożności kupując ubranka, które były wcześniej noszone przez inne dzieci. Przede wszystkim nie należy kupować elementów garderoby, które mają bezpośredni kontakt ze skórą, a więc bielizna, czy body. Jeśli decydujemy się na zakup ubrań z drugiej ręki, to mogą być to sweterki, spodnie, kaftaniki, kurtki lub sukienki, a więc odzież, pod którą znajdować się będzie jeszcze jedna warstwa. Poza tym każdą sztukę odzieży powinniśmy wyprać przed ubraniem w nią dziecka. Ta zasada dotyczy również nowych ubrań.

Gdzie kupować ubrania dziecięce?

Niektóre mamy chętnie zaglądają do sklepów z odzieżą używaną, czyli popularnych lumpeksów. W tego typu miejscach można nie raz znaleźć ubrania całkiem nowe, posiadające sklepową metkę. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup całych paczek dziecięcych ubranek w interesującym nas rozmiarze. Wielu rodziców wystawia takie komplety rzeczy, z których wyrosły ich własne pociechy na różnych serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Bardzo często są to ubranka na konkretną porę roku, dzięki czemu wybierając np. zestaw ubrań zimowych możemy znaleźć tam zimowe kombinezony, czy kurtki.

Oczywiście rodzice małych dzieci często też wymieniają się różnymi rzeczami między sobą. Jeśli w naszej rodzinie lub wśród znajomych są osoby mające kilkuletnie potomstwo, to istnieje spora szansa, że chętnie oddadzą nam ubranka, w które już nie mieszczą się ich dzieci. Warto korzystać z takiej pomocy, a także samemu starać się tak postępować nie tylko ze względu na finanse, ale również w trosce o środowisko.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też