Jak ubrać dziecko do przedszkola, do żłobka?

single-image

Ubieranie dziecka do przedszkola może przysparzać rodzicom wiele problemów. Często kapryśne maluchy niechętnie zakładają zaproponowane im przez mamę czy tatę ciuszki. Bardzo istotny aspekt stanowi dostosowanie odzieży do pogody oraz potrzeb brzdąca. Jak ubrać dziecko do przedszkola lub żłobka? Oto kilka cennych wskazówek.

Ubierz dziecko na cebulkę

Jedną z zasad ubierania dzieci do przedszkola lub żłobka jest zakładanie im kilku warstw odzieży. Dlaczego tak często poleca się ubierać malucha na tzw. cebulkę? Przede wszystkim, dlatego że przedszkolaki intensywnie się ruszają podczas zabawy. Gdy dziecko się zgrzeje, może zdjąć jedną z warstw.

Dobrym rozwiązaniem jest kierowanie się tą zasadą, zarówno ubierając dziecko do przedszkola zimą, jak i w bardzo ciepłym okresie. Późną wiosną lub latem nie musisz zakładać maluchowi bluzy czy też sweterka. Wystarczy, że weźmiesz odzienie wierzchnie dla brzdąca ze sobą, zaprowadzając go do przedszkola lub żłobka. Możesz zostawić je w szatni, gdyby podczas zabawy maluchowi zrobiło się chłodno.

Oczywiście w okresie jesienno-zimowym należy ubrać dziecko w kurtkę dostosowaną do pogody, a także czapkę, szalik lub chustkę oraz ciepłe buty. Przedszkolaki często wychodzą na spacer nawet w nieco chłodniejsze dni, dlatego warto założyć maluchowi odzież, która zapewni mu komfort termiczny podczas przechadzki i zabawy na świeżym powietrzu.

Postaw na wygodne ubrania do przedszkola lub żłobka

Zastanawiając się, jak ubrać dziecko do przedszkola, warto przede wszystkim kierować tym, aby odzież nie krępowała ruchów malucha. Postaw na ubranka dziecięce swobodnie dopasowujące się do ciała. Dobrym rozwiązaniem jest wybór części garderoby bez wiązań, guzików czy też innych elementów utrudniających ich zakładanie lub zdejmowanie przez małego człowieka. Świetnie sprawdzą się spodnie lub spódniczki na gumce, bluzeczki, T-shirty, bluzy i sweterki. Jeśli zdecydujesz się ubrać dziecku bluzę na zamek, upewnij się, czy będzie ono w stanie samodzielnie ją rozpiąć i zapiąć. Ubrania do przedszkola lub żłobka powinny być wykonane z miłych dla skóry materiałów. W miarę możliwości warto także wybierać odzież bez metek, które mogłyby drażnić malucha.

Znajdź złoty środek między wygodą a elegancją

Wiele mam pragnie, aby ich pociechy wyglądały modnie w przedszkolu. Problem w tym, że dzieci podczas zabawy nie przywiązują dużej wagi do tego, co mają na sobie. Zatem ubieranie malucha do przedszkola w drogie, markowe ciuszki często mija się z celem, ponieważ takie rzeczy szybko mogą się zniszczyć.

Lepszym rozwiązaniem jest założenie dziecku ubranek, w których maluch będzie wyglądał schludnie i czuł się komfortowo. Oczywiście warto postawić na wysokiej jakości ubranka z przewiewnych tkanin umożliwiających skórze dziecka swobodną wentylację. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku bawełna z niewielką domieszką elastycznych włókien.

Kiedy dziecko zaczyna świadomie wyrażać swoje zdanie na temat tego, co chciałoby na siebie założyć, możesz zaproponować mu do wyboru dwa różne zestawy ubranek do przedszkola. W ten sposób maluch nauczy się podejmowania decyzji i chętniej będzie chciał je nosić.

2 komentarze
  1. Wika 1 rok ago
    Reply

    Ja dziecko do żłóbka staram się ubierać tak, by było mu wygodnie. Robię też warstwy, by w razie czego mógł ściągnąć ubrania, bo jak wszyscy wiemy, o przegrzanie malucha nie jest trudno 😀

  2. mama 1 rok ago
    Reply

    Ja swoją pociechę ubieram do przedszkola na cebulkę, dzięki temu nawet jak zrobi się cieplej to może coś zrzucić i dalej jest jej wygodnie 🙂

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też