Jak ubrać dziecko na wesele?

single-image

Choć dla dorosłej osoby wybór stroju na uroczystości, takie jak np. wesele, jest zazwyczaj przyjemną czynnością, ubranie dziecka na przyjęcie może sprawić wiele kłopotów. Jak wybrać strój, aby podobał się maluchowi, a wydane na niego pieniądze nie poszły w błoto?

Jak ubrać dziecko na wesele – 4 podstawowe zasady

Gust kilkuletniej osoby bądź nastolatka może całkowicie zmienić się nawet w ciągu kilku miesięcy. Kupując ubranie pół roku przed weselem, ryzykujemy, że przez ten czas dziecko urośnie lub zmieni zdanie co do jego wyglądu. Poniższa lista podstawowych zasad dobierania strojów na wesela ułatwi zadanie i pomoże wybrać komplet ubrań, który będzie jednocześnie wygodny oraz elegancki.

  1. Dopasuj strój do wieku dziecka — jeśli maluch jest w orszaku ślubnym, nie oznacza to, że ma wyglądać podobnie do nowożeńców. Strój dzieci powinien mieć indywidualny styl i wyróżniać się w tłumie, lecz nie można zapominać, że to nadal młoda osoba, która ma zupełnie inne wymagania.
  2. Ma być elegancko, ale wygodnie — trzeba pamiętać, że wygoda jest najważniejsza. Dziecko jest o wiele bardziej dynamiczne niż dorosły i istotne jest, aby strój nie ograniczał ruchów. W upalne dni taka sytuacja może być stresująca nie tylko dla malucha, ale i dla rodziców, którzy chcieliby się dobrze bawić na weselu, a nie uspokajać płaczącego podopiecznego. W przypadku dziewczynki dobrym wyjściem jest przewiewna sukienka, a chłopca luźne, lecz eleganckie spodenki. Koszule wcale nie są obowiązkowym elementem garderoby, wystarczy dopasować części kompletu tak, aby współgrały ze sobą i nie miały zbyt ekstrawaganckich ozdób. Buty najlepiej, żeby były sprawdzone i wygodne, ponieważ z bolącymi stopami żaden młody tancerz nie będzie się zbyt dobrze bawił.
  3. Uważaj z dodatkami — w sklepach można znaleźć różne stroje, które mogłyby się wydawać idealnym wyborem na wesele. Jednak sukienki i małe garnitury z falbanami, kokardami i koronkami lub pstrokate dodatki nie zawsze wypadają tak efektownie, jak można by przypuszczać. Mimo tego, że chcielibyśmy, aby nasze dziecko w tak wyjątkowym dniu wyglądało zjawiskowo, trzeba zachować umiar i pamiętać, że maluch idzie na wesele i powinien prezentować się dostojnie. Oczywiście nie wyklucza to dodatków całkowicie. Delikatne bransoletki lub mucha dopasowana pod kolor koszuli to jak najbardziej odpowiedni pomysł. Z kolei lepiej zrezygnować z tiar i diademów.
  4. Używaj kolorów odpowiednich do okazji — znaczna część osób nie zwraca uwagi na odcień ubrań, lecz jest to bardzo ważna rzecz, jeśli chce się zachować elegancki wygląd. Młoda para zazwyczaj zdradza kolorystykę, jaka została wybrana na uroczystość, już w zaproszeniach, co ułatwia wybór stroju. A nawet jeżeli nie wiemy, jak będzie wyglądać sala i ozdoby, można zdać się na intuicję i powszechnie panujące zwyczaje, ponieważ na weselach panują zwłaszcza jasne barwy, np. beże. Ostatnio bardzo modny jest styl boho, czyli naturalne tkaniny w jasnych kolorach i polne kwiaty.

Ubranie na wesele dobrane do gustu dziecka

Mimo wszystko warto pamiętać także o upodobaniach dziecka i wziąć pod uwagę jego opinię na temat ubranka. W przypadku dzieci weselny dress code nie jest aż tak wymagający, jak u dorosłych gości. Dlatego można dać maluchowi możliwość, aby brał udział w decyzji dotyczącej jego stroju. Większość dzieci ucieszy się z kolorowych wdzianek, więc można lekko nagiąć zasady i zamiast koloru beżowego wybrać pudrowy róż lub jasny niebieski.

Wesele to radosny czas, więc nie ma potrzeby, żeby stresować siebie i dziecko kłótniami o ubrania. Pójście na kompromis w tej sytuacji będzie najlepszą opcją. Dzięki temu będzie można spędzić uroczystość w miłej atmosferze.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też