Niezbędne akcesoria dla niemowląt – jakie gadżety dla niemowląt przydadzą się w domu?

single-image

Pojawienie się na świecie dziecka, to niezwykle ważne wydarzenie, które kompletnie reorganizuje nasze otoczenie i sprawia, że trzeba dostosować się do nowych warunków. Oczywiście opieka i pielęgnacja dziecka to nie lada wyzwanie, dlatego też, każdy młody rodzic powinien wiedzieć, co może się przydać przy codziennych zabiegach z dzieckiem. Jakie akcesoria dla niemowląt warto mieć?

Jaka wyprawka dla niemowlaka?

Wszystkie niezbędne akcesoria dla niemowląt zazwyczaj zaczyna się gromadzić jeszcze na długo przed tym, nim na świecie pojawi się dziecko. Powinno być to przygotowane i oczekiwać pojawienia się malucha tak, by już od pierwszych dni w domu można było się nim prawidłowo zaopiekować.

Oprócz tak podstawowych rzeczy jak zestaw ubranek, pieluszek, kosmetyków, wózków i nosidełek, warto mieć na uwadze cały szereg innych akcesoriów, które ułatwią nam życie i pielęgnację dziecka. Co w takim razie warto jest mieć?

Jakie akcesoria do przewijania dziecka?

Ponieważ pierwszych kilka lat dziecka nie jest w stanie samo o siebie zadbać, niezbędne są akcesoria, które zadbają o jego higienę, a nam ułatwią zajmowanie się maluchem i przewijaniem go.

Co w takim razie się przyda? Na pewno niezbędny będzie przewijak dla niemowląt, czyli twarda mata ułatwiająca zmiany pieluszki. Zazwyczaj można kłaść go w różne miejsca – na łóżku czy na kanapie i bez obaw o zmoczenie.

Niezbędne też będą specjalne chusteczki, które głównie przydadzą się poza domem, choć w domu także będą przydatne. Ochronią pupę dziecka i nie dopuszczą do powstania podrażnień. To samo dotyczy się kosmetyków przydatnych w przewijaniu, jak puder, zasypka, krem na odparzenia

Rzecz jasna nie można też zapomnieć o takiej podstawie jak pieluszki! Mamy tutaj do wyboru pieluszki tetrowe, które choć już praktycznie wyszły z użycia, nadal bywają przydatne oraz pieluszki flanelowe, zdecydowanie lepsze od tetrowych.

Jakie akcesoria do karmienia niemowląt?

Karmienie niemowląt, szczególnie w pierwszych miesiącach życia jest niezwykle ważne, dlatego też dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria ułatwiające to zadanie. Jeżeli nie karmimy piersią, albo przychodzi czas, że chcemy przestać karmić naturalnie, niezbędne będą odpowiednie butelki do karmienia. Najczęściej wybierane są szklane, plastikowe lub silikonowe ale można znaleźć również butelki samosterylizujące się, antykolkowe, a także z czujnikiem ciepła! Na początku lepiej wybierać te proste, łatwe do mycia i niezbyt duże.

Ważną częścią butelek są smoczki. Na samym początku istotne jest, by wybierać te z niewielką dziurką, żeby kontrolować przepływ płynu. Z czasem można wybrać inną lub taką antykolkową, jeżeli dziecko ma z tym problem. Przydatne będą także podgrzewacze do butelek, które z znacznym stopniu mogą ułatwić przede wszystkim nocne karmienie i oszczędzają czas.

Z innych akcesoriów, które mogą ułatwić życie matce, można wymienić poduszki do karmienia. Z pewnością jest to akcesorium, które warto mieć! Ułatwia ona i karmienie piersią i butelką, jak również może być wykorzystywana to innych celów niekoniecznie związanych z karmieniem. Czasami przydatny jest także laktator służący do odciągania pokarmu z piersi.

Jakie akcesoria do kąpieli będą przydatne?

Pielęgnacja dziecka to także zadbanie o jego higienę, do czego włącza się kąpiele. Mając maluszka w domu, należy zadbać o jego wygodę także w tym przypadku, dlatego też niezbędna będzie wanienka do kąpieli. Jej wybór powinien być podyktowany tym, jak długo chcemy z niej korzystać. Przydadzą się także kosmetyki do kąpieli, takie jak: żel, płyn czy bydełko do kąpieli, z uwzględnieniem tego, by były one przeznaczone dla niemowląt.

Do czyszczenia małego ciałka dziecka przyda się gąbka lub myjka, które choć nie są niezbędne, mogą bardzo pomóc samym rodzicom. Podobnie dobrze jest też zaopatrzyć się w ręczniczek z kapturkiem, dzięki któremu można wycierać jednocześnie ciałko maluszka i jego główkę.

Jak widać lista akcesoriów przydatnych w pielęgnacji niemowlaka jest spora, choć oczywiście nie wyczerpuje całego arsenału. Trzeba uwzględnić także własne potrzeby i wygodę, bo też nie wszystko będzie bezwzględnie konieczne, choć można znacząco ułatwić nam, rodzicom, życie.

1 Napisz wiadomość
  1. Bernadetta 2 lata ago
    Reply

    Moim zdaniem bardzo przydatna jest jeszcze elektroniczna niania i monitor oddechu. Bez tych urządzeń byłabym jeszcze bardziej zmartwiona i zestresowana o moje dziecko…

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też