Ekologiczne gryzaki, grzebienie, smoczki – jakie naturalne akcesoria dla dzieci?

single-image

Chociaż mamy coraz większą świadomość tego, że nieustannie otaczają nas przedmioty wykonane z plastiku lub innych, sztucznych materiałów, rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele podstawowych produktów i akcesoriów dla dzieci, przez zawartość BPA, ftalanów oraz innych szkodliwych substancji, może być niebezpiecznych dla zdrowia maluszka. Dlatego warto zapoznać się z zaletami naturalnych akcesoriów dla najmłodszych.

  1. Ekologiczne gryzaki
  2. Naturalne smoczki dla niemowląt
  3. Drewniane grzebienie i szczotki z naturalnego włosia
  4. Wielorazowe pieluszki
  5. Szczoteczki do zębów dla dzieci z

1. Ekologiczne gryzaki

Ząbkowanie to trudny okres dla każdego malucha, a gryzaki pozwalają trochę ulżyć im w bólu. Co więcej, zaspokajają podstawową potrzebę wkładania do buzi wszystkiego, co znajduje się w pobliżu.

Lecz zamiast plastikowych, warto wybierać gryzaki drewniane, które najczęściej wykonywane są z drewna sosnowego, bukowego, kauczukowego lub klonowego. Nie dość, że jest to całkowicie naturalny materiał, to dodatkowo drewno ma właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne. Najczęściej gryzaki pokrywane są naturalnym olejem, który dodatkowo zapobiega rozwojowi bakterii oraz pleśni.

Drewniane gryzaki mogą mieć różne, ergonomiczne kształty oraz wypustki delikatnie masujące bolące dziąsła.

2. Naturalne smoczki dla niemowląt

Coraz większą popularnością cieszą się naturalne smoczki dla niemowląt, które produkowane są z kauczuku, który jest miękki i całkowicie bezpieczny. Dzięki temu są całkowicie wolne od bisfenolu A (BPA), PVC, czyli polichlorku winylu oraz ftalanów.

Kauczukowe smoczki najczęściej odlewane są w całości, co oznacza, że nie mają żadnych połączeń, na których mógłby gromadzić się brud, łatwiej jest też je wyczyścić. Ich dodatkowym plusem jest to, że są biodegradowalne.

Natomiast dla niektórych rodziców wadą naturalnych smoczków może być prosty, minimalistyczny wygląd. Jednak ze względu na ich pozostałe właściwości, nie powinno to być przeszkodą w ich zakupie.

3. Drewniane grzebienie i szczotki z naturalnego włosia

Kolejnym produktem, po który warto sięgnąć, są drewniane grzebienie oraz szczotki z naturalnego włosia dla dzieci.

Dla niemowląt zalecane są specjalne szczotki z włosia koziego (włosie dzika jest zbyt szorstkie i twarde, przez co podrażnia delikatną skórę). Można nimi wykonać delikatny masaż główki maluszki, który pobudza cebulki włosów do wzrostu oraz poprawia krążenie.

Natomiast drewniane grzebienie są już przeznaczone dla kilkulatków. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku dziewczynek, ponieważ delikatne rozczesują włosy, nie uszkadzając ich przy tym. Co więcej, dzięki nim zmniejsza się ilość wypadających włosów podczas czesania.

4. Wielorazowe pieluszki

Choć jednorazowe pieluszki są zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu, korzyści ze stosowania ich wielorazowych konkurentów są większe. Przede wszystkim wykonane są z naturalnych materiałów, a nie z tworzyw sztucznych. Dzięki temu nie uczulają, są też przewiewne. I co bardzo ważne – nie prowadzą do przegrzania narządów intymnych oraz wspierają rozwój stawów biodrowych.

Choć nie jest to tak oczywiste, jak w przypadku pieluszek jednorazowych, są też praktyczne. A to dzięki temu, że zawsze są w domu, wystarczy je tylko wyprać. Oprócz tego, że są ekologiczne, to jeszcze o wiele tańsze w zakupie (nawet o połowę!).

5. Bambusowe szczoteczki do zębów dla dzieci

W sklepach można znaleźć też ekologiczne, biodegradowalne, bambusowe szczoteczki dla dzieci. Włosie, które w nich zastosowano, jest pozbawione Bisfenolu A, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne i przyjazne środowisku. A do tego bambus ma właściwości antybakteryjne.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też