Hulajnoga dla dziecka – jak wybrać pierwszą hulajnogę?

single-image

Często narzekasz, że dzieci spędzają dużo czasu w domu, przy komputerze, mają za mało ruchu? Dlatego warto ćwiczyć zdrowe nawyki dzieci od najmłodszych lat. Dobrym pomysłem może być nauka jazdy na hulajnodze. Jazda na hulajnodze nie jest trudna, każde dziecko z łatwością ją opanuje. Jak wybrać pierwszą hulajnogę dla naszego malucha, tak aby dopasować ją do jego potrzeb?

Wybór odpowiedniej hulajnogi dla dziecka

Dobór odpowiedniej hulajnogi zależy od wieku i wzrostu dziecka. Dla młodszych i mniejszych dzieci świetnie sprawdzają się trójkołowe hulajnogi. Odpowiedni układ kół sprawia, że dzieci łatwiej łapią równowagę, wpływa to na bezpieczeństwo oraz jakość ich jazdy.

Zanim zdecydujesz się na zakup hulajnogi, warto więcej poczytać na jej temat, aby wybrać najbardziej dopasowaną do potrzeb dziecka. Dodatkowo zajrzyj na stronę www.urwis.pl/zabawa-na-zewnatrz/sport/hulajnogi są tam dostępne różne modele hulajnogi, wybór jest dosyć spory, dostosowany do potrzeb dzieci w różnym wieku. Istotne jest aby zachęcić dzieci do uprawiania sportu.

Każdego rodzaju presja źle na nich wpłynie, to powinna być zabawa. Pierwsze jazdy rozpocznijcie w spokojnym miejscu,oddalonym od ruchu ulicznego. W takich warunkach maluch w spokoju nauczy się jeździć, będzie ćwiczyć swoje poczucie równowagi, łatwiej będzie zapobiec wypadkowi.

Jak dopasować hulajnogę do wieku dziecka

Kiedy zauważysz, że dziecko urosło, jego umiejętności jazdy są coraz lepsze, warto znaleźć nową hulajnogę dopasowaną do wzrostu oraz potrzeb, tak aby ciało dziecka rozwijało się prawidłowo, a jazda była bezpieczna. Za nisko osadzona kierownica może powodować poważne problemy z kręgosłupem. Dlatego dla starszego dziecka dobrym rozwiązaniem będzie zakup hulajnogi dwukołowej, posiadającej kierowcę, którą można dopasować do jego zmieniającego się wzrostu.

Czynnikiem, który może wpływać na wybór hulajnogi przez dzieci, może być również jego wygląd, jest to istotny czynnik, pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz jakość wybieranego sprzętu.

Bezpieczeństwo podczas jazdy na hulajnodze

Zanim zaczniesz myśleć o wyborze hulajnogi dla dziecka pomyśl o jego bezpieczeństwie. Zabierz go wcześniej na kilka spacerów w miejsce, gdzie planujesz rozpocząć naukę, by oswoił się z okolicą. Zwróć uwagę na niebezpieczne punkty, będzie to informacja istotna również dla Ciebie. Naucz dziecko jak odpowiednio zachowywać się na drodze, w przyszłości taka wiedza z pewnością zaprocentuje.

Gdy te pierwsze lekcje będą już opanowane, hulajnoga wybrana, należy pomyśleć o akcesoriach, które zwiększą odporność na urazy. Bez problemu znajdziemy ochraniacze na kolana, łokcie i ręce, dzięki nim upadek nie będzie tak bolesny i być może nie pozostawi nawet śladu.

Obowiązkowym zabezpieczeniem jest kask, który ma za zadanie chronić głowę dziecka. Nie pozwól, żeby dziecko wyszło jeździć na hulajnodze bez niego. Kaski produkowane są w wersji dla dziewczynek i chłopców, zdobione, oraz jednokolorowe, jednak ich najważniejszą funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, dlatego ważne jest, żeby dziecko miało go na głowie przed wyjściem z domu.

Zdarza się, że po większym upadku dziecko nie chce nie tylko jeździć na hulajnodze, ale z obawy przed bólem unika uprawiania innych sportów. Odpowiednia ochrona, pozwoli nam uniknąć takich sytuacji.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też