Inspiracje, jak ubrać dziecko na dzień wiosny

single-image

Dzieci w przedszkolu lub szkole często witają wiosnę zielonymi przebraniami. Chcesz, aby Twoja pociecha wyglądała w tym dniu wyjątkowo? Poznaj kilka naszych inspiracji, jak ubrać dziecko na dzień wiosny, a przygotowanie oryginalnego kostiumu dla malucha stanie się znacznie łatwiejsze.

Pani Wiosna — przebranie na pożegnanie zimy

Ubranie dziewczynki na dzień wiosny zwykle nie sprawia większych problemów. W końcu wiele małych panienek w tym dniu pragnie wcielić się w postać Pani Wiosny. Jak zrobić strój Wiosny? Wbrew pozorom wykonanie go nie musi być bardzo skomplikowane. Wystarczy ubrać dziecko w zieloną sukienkę i przyozdobić ją drobnymi kwiatami, które znajdziesz w pasmanterii. Możesz także wykonać je z bibuły lub kolorowego papieru. Innym rozwiązaniem jest założenie dziewczynce zielonej lub żółtej bluzeczki i tiulowej spódniczki. Te elementy garderoby również warto upiększyć kwiatami. Koniecznie pamiętaj o wianku na głowę, który dopełni całości stroju.

Przebierz dziecko za kwiatek na powitanie wiosny

Kolejnym pomysłem na strój na dzień wiosny jest przebranie dziecka za kwiatek. Taka propozycja również spodoba się dziewczynce. Tym bardziej że kostium także można przygotować z materiałów dostępnych w domu. Ubierz dziewczynkę w zieloną koszulkę i getry, a na głowę przygotuj opaskę z kwiatem z papieru lub bibuły.

Leśny skrzat — strój wiosenny dla chłopca

Wymyślenie stroju wiosny dla chłopca wydaje się znacznie trudniejsze, jednak i w tym przypadku można znaleźć kilka bardzo ciekawych propozycji na kostium dla malucha. Jednym z pomysłów na strój dla dziecka na pierwszy dzień wiosny jest przebranie go za leśnego skrzata. Ubierz chłopca w brązowe lub zielone spodnie z szerokimi nogawkami, a na górę załóż długą koszulkę. Przewiąż ją w prasie tasiemką lub paskiem. Możesz dodatkowo przyczepić dziecku frędzelki przy butach i założyć nakrycie głowy ozdobione papierowymi listkami.

Idealny strój wiosny dla chłopca – Król Lasu

Skoro dziewczynki chcą być Panią Wiosną, to w takim razie chłopcy mogą zostać Królem Lasu. To świetna propozycja stroju wiosny dla chłopca. Przygotuj pelerynę z kawałka przewiewnej zielonej tkaniny. Możesz ozdobić ją listkami i kwiatkami z papieru. Idealnym nakryciem głowy dla Króla Lasu będzie korona z gałęzi i liści — oczywiście wykonaj ją z bezpiecznych materiałów takich jak tektura i papier kolorowy.

Strój drzewa dla dziecka na pierwszy dzień wiosny

Świetną propozycję stroju na pierwszy dzień wiosny stanowi kostium drzewa. Standardowo ubierz dziecko na zielono lub brązowo, a na głowę załóż mu opaskę imitującą gałęzie. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku chłopca, jak i dziewczynki. Małej panience możesz przygotować koronę z kwiatowymi elementami.

Teraz już wiesz, jak ubrać dziecko na pierwszy dzień wiosny. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie malucha we wspólne wykonanie stroju. Dzięki temu będziecie mieli świetną zabawę.

3 komentarze
 1. hanka 1 rok ago
  Reply

  Z tych wszystkich opisanych strojów na dzień wiosny moim ulubionym jest leśny skrzat. Już wyobrażam sobie moje maleństwo w takim stroju 😀

 2. Dexter 1 rok ago
  Reply

  Leśny skrzat to chyba najlepszy pomysł na przebranie dla dziecka na Dzień Wiosny! A dodatkowo nie jest takie trudne w wykonaniu

 3. Majka 1 rok ago
  Reply

  Nie wiem czy jakiekolwiek dziecko pozwoli się przebrać na dzień wiosny za drzewo. Chyba nie jest to zbyt wygodny strój

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też