Jak ubrać niemowlę na spacer – 5 porad

single-image

Wybierając się na spacer z niemowlęciem, najczęściej zmagamy się z niemałym dylematem, odnośnie tego, jak należy je ubrać. Co założyć, żeby dziecka nie przegrzać czy nie przeziębić? Na co zwracać uwagę? Oto 5 porad związanych z ubiorem niemowlęcia na spacerze.

1. Jak ubrać niemowlę na spacer wiosną?

Gdy przychodzi wiosna i robi się coraz cieplej i bardziej słonecznie chętnie wybieramy się na spacery. Niestety ta pora roku potrafi być też bardzo zdradliwa, dlatego trzeba bardzo uważać. Dzieci, a zwłaszcza niemowlęta najlepiej ubierać warstwowo i dostosować się do warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Dobrze, jeżeli maluch zawsze będzie miał o jedną warstwę ubrań więcej niż my. Body, śpiochy, do tego sweterek czy bluza oraz kurteczka. Zamiast kurteczki można założyć cienki kombinezon niemowlęcy lub grubszy pajacyk np. z polaru. Nieodłącznym elementem będzie także czapka.

2. Jak ubrać niemowlę na spacer latem?

Mogłoby się wydawać, że ubranie niemowlęcia latem nie jest problemem, jednak trzeba pamiętać, że dziecko jest bardziej narażone na upały niż osoby dorosłe. Mimo wysokich temperatur zawsze coś powinno mieć ubrane na sobie, chociażby body bez rękawków. Do tego nie powinno się zapomnieć o czapce ochraniającej głowę i cienkiej tetrowej pieluszce do przykrycia w wózku i osłonięcia dziecka przed promieniowaniem słonecznym.

3. Jak ubrać niemowlę na spacer jesienią?

Jesień podobnie jak wiosna jest tą porą roku, którą nie do końca da się przewidzieć. Bywa i cieplej i chłodniej, w dodatku nawet w przypadku wyższych temperatur trzeba być ostrożniejszym. Powietrze jesienią jest ostrzejsze, a więc i bardziej niebezpieczne dla maluszka, który jest bardziej narażony na zachorowanie. Podobnie jak w punkcie pierwszym istotny będzie tutaj ubiór na cebulkę, dostosowany do aktualnie panującej pogody. Ciepłe body, sweterek, kurteczka i czapka to podstawa.

4. Jak ubrać niemowlę na spacer zimą?

Zima to ta pora roku, której rodzice obawiają się najbardziej. Z pewnością warto tutaj zainwestować w ocieplany kombinezon, który osłoni maluszka i zapewni mi komfort cieplny. Poza kombinezonem oczywiście niezbędne będzie body z długim rękawem, śpiochy lub półśpiochy, a także sweter lub bluza. Dodatkowo nie można zapomnieć o czapce i szaliku. Jeżeli kombinezon na zawijane rękawy na dłonie, rękawiczki nie są wówczas potrzebne.

5. Na co zwracać uwagę, ubierając niemowlę na spacer?

Każda pora roku i praktycznie każda pogoda są dobre na spacer, trzeba tylko do tematu podejść rozsądnie. Chcemy, żeby dziecku było ciepło, ale nie należy przesadzać, ponieważ przegrzanie jest równie niebezpieczne, co przechłodzenie. Jak zostało wyżej wspomniane, dobrze jest niemowlę ubierać warstwowo i zawsze o jedną warstwę więcej niż mamy my, jako rodzice. Jeżeli chcemy mieć pewność, że dziecko jest właściwie ubrane, dobrze jest sprawdzić temperaturę karku malucha. Oprócz ubrań dobrze jest też pamiętać o wzięciu kocyka do wózka, a w chłodniejsze dni można także dodatkowo dogrzać niemowlę przez wykorzystanie ciepłego śpiworka.

Ubieranie niemowlęcia na spacer nie jest wcale takie trudne. Wystarczy tylko podejść do tematu rozsądnie i pamiętać o podstawowych zasadach. Pierwsze spacery mogą być stresujące dla rodziców, ale potem mogę zapewnić was, będzie o wiele łatwiej, jeżeli chodzi o dobór odpowiednich ubrań.

1 Napisz wiadomość
  1. Barbara 1 rok ago
    Reply

    Jak ubrać niemowlę na spacer? Adekwatnie do pogody. Szkoda ze rodzice tak często zapominaja o tej zasadzie

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też