Jak wybierać, „przymierzać” ubrania dla dzieci przez internet, gdy nie możesz wyjść z domu?

single-image

Kupowanie ubrań przez internet staje się bardzo popularne, szczególnie gdy nie mamy możliwości, by wyjść z domu. Wybieranie i przymierzanie na odległość jest jednak jeszcze trudniejsze, kiedy dotyczy dzieci. Głównym problemem takich zakupów modowych online staje się dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Jak więc kupować ubrania dla dzieci przez internet?

Korzystaj ze sprawdzonych sklepów online

Decydując się na zakupy ubrań przez internet, warto w pierwszej kolejności sięgać po ofertę sprawdzonego sklepu. Mnóstwo jest marek, które mają w kolekcjach ubrania dziecięce, wiele z nich ma sklepy internetowe, w których możliwa jest dostawa do domu. Decydując się na zakup ubrań dla najmłodszych w znanych nam sklepach, mamy większą pewność co do trafienia z rozmiarem. Jeśli wcześniej kupowaliśmy stacjonarnie ubrania konkretnej marki dla dziecka, wiemy, czy dany sklep ma rozmiarówkę zaniżoną, zawyżoną czy standardową. Mimo wszystko warto jednak zaglądać do tabeli rozmiarów. Wszystkie ubrania powinny być dokładnie opisane na stronach internetowych.

Zmierz dziecko

Tabele rozmiarów w sklepach online mogą się od siebie różnić. Poszukiwanie ubrań warto zacząć od dokładnego zmierzenia dziecka. W tym celu przyda się centymetr krawiecki, którym dokonamy pomiarów nie tylko wzrostu, ale też obwodu w pasie i w klatce piersiowej. Warto poznać też długość nogawek i rękawów, jakie będą odpowiednie w przypadku dziecka. Takie informacje są przeważnie dołączone do opisu produktu na stronie sklepu internetowego. Najlepiej dokonywać pomiarów bezpośrednio przed zakupami. Niektóre dzieci szybko rosną, ich wymiary mogą się zmieniać, lepiej więc nie sugerować się tym, jakie ubrania kupowaliśmy im kilka miesięcy wcześniej.

Wybieraj „bezpieczne” ubrania

Kupowanie niektórych ubrań dla dzieci jest po prostu bezpieczniejsze. Chodzi o takie elementy stroju, które nie są bardzo dopasowane, więc ewentualne problemy wynikające ze złego doboru rozmiaru można jakoś ukryć. Dotyczy to głównie ubrań sportowych. Mniejsze problemy mamy z kupowaniem spodni dresowych i bluz dla dzieci. Łatwiej też kupić dziewczynkom legginsy. W tym przypadku istotna jest głównie ich długość, są wykonane z elastycznego materiału, znika więc problem odpowiedniego dopasowania w talii. Często też wybieramy koszulki z krótkim rękawem dla dzieci. Trudności natomiast możemy mieć z dobraniem sukienek, choć i tu z pomocą przychodzą tabele rozmiarowe.

Zwracaj i wymieniaj ubrania dla dzieci

Decydując się na kupowanie ubrań przez internet, warto wiedzieć, że mamy prawo do zwrotu tych towarów. Jeśli więc okaże się, że spodnie czy koszulki nie pasują na dziecko, są za duże lub za małe, można je zwrócić. Zgodnie z prawem mamy na to aż 14 dni. Niektóre sklepy internetowe oferują nawet bezpłatne zwroty, co zachęca do zakupów online. W wybranym terminie przyjedzie do nas kurier, który odbierze nietrafione zamówienie. Czasami możliwe jest też zwrócenie towaru w wybranym punkcie, np. w pobliskim Paczkomacie.

1 Napisz wiadomość
  1. kaczka 2 lata ago
    Reply

    Ja korzystam tylko z ofert sklepów, które umożliwiają darmowy zwrot, najlepiej dłuższy niż 14 dni. Zdążę wszystko wygodnie przymierzyć, sprawdzić i gdy zadecyduję, że oddaję odeślę sobie na spokojnie, bez nerwów i spiny 🙂

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też