W co, jak ubrać dziecko na pogrzeb?

single-image

Uczestnictwo w uroczystości pogrzebowej wymaga odpowiedniego ubioru, który będzie wyrażał szacunek dla zmarłego i podkreślał powagę sytuacji. Zwyczajowo strój żałobny powinien być czarny, jednak nie zawsze w dziecięcej szafie znajdziesz ubrania w tym kolorze. Zatem, jak ubrać dziecko na pogrzeb? Podpowiemy Ci, jaki outfit żałobny sprawdzi się w przypadku młodego człowieka.

Jak powinien wyglądać żałobny strój dziecka?

Pogrzeb to dosyć smutne wydarzenie, podczas którego najbliżsi żegnają się z jednym z członków rodziny. Czasami zdarza się, że wśród żałobników znajdują się także dzieci. W końcu towarzyszenie ukochanemu dziadkowi lub babci w ostatniej drodze jest dla młodego człowieka tak samo ważne, jak dla osób dorosłych. Jak ubrać dziecko na pogrzeb dziadka lub babci i czy malucha również obowiązuje tradycyjny czarny outfit?

Nie musisz specjalnie kupować dziecku stroju żałobnego, ponieważ dobrym rozwiązaniem może być założenie młodemu człowiekowi ubrań, które zwykle nosi podczas szkolnych akademii. Warto postawić na odzież w stonowanych kolorach — granatowym, czarnym lub szarym — podkreślającą powagę sytuacji. Jeśli maluch nie chodzi do szkoły i nie ma w szafie ciemnych elementów garderoby, po prostu ubierz go na pogrzeb schludnie i z klasą, a przy kołnierzyku wepnij czarną wstążeczkę na znak żałoby.

W co ubrać dziewczynkę na pogrzeb?

Świetną propozycję stroju na pogrzeb dla dziewczynki stanowi ciemna spódniczka lub spodnie w połączeniu z bluzką. Górna część dziecięcej garderoby może być w kolorze białym albo granatowym, a nawet posiadać subtelny wzorek. Inny rozwiązaniem jest założenie dziewczynce na uroczystość żałobną eleganckiego swetra w jednolitym kolorze. Możesz także zdecydować się na ubranie dziecka w prostą sukienkę i bolerko. W ten sposób dziewczynka będzie wyglądała bardzo dystyngowanie.

Jak ubrać chłopca na pożegnanie bliskiej osoby?

Ubierając chłopca na pogrzeb babci lub dziadka, należy kierować się taką samą zasadą — postaw na odzież prezentującą się schludne. Dobrym rozwiązaniem jest założenie dziecku koszuli i eleganckich spodni. Jeśli chcesz, aby chłopiec wyglądał bardzo szykownie, możesz uzupełnić strój muszką lub krawatem. W chłodniejsze dni ubierz dziecku sweter w stonowanym kolorze lub kurtkę. Garnitur dziecięcy również sprawdzi się jako strój żałobny, jednak warto się na niego zdecydować raczej w przypadku starszego chłopca.

Jak ubrać małe dziecko na pogrzeb?

W przypadku małego dziecka nie należy przywiązywać wagi do tego, aby jego ubranie było utrzymane w ciemnej kolorystyce. Po prostu ubierz malucha tak, aby było mu wygodnie, ponieważ odzież krępująca ruchy może sprawić, że dziecku trudno będzie wytrzymać podczas obrzędów pogrzebowych. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku bawełniana koszulka oraz spodnie lub spódniczka.

Ubranie pogrzebowe dla dziecka powinno być przede wszystkim schludne i skromne. Niekoniecznie trzeba trzymać się czarnej kolorystyki, chociaż warto postawić na stonowane barwy, które wpasują się w charakter uroczystości.

2 komentarze
  1. Władysław 1 rok ago
    Reply

    Hmm, no ja się jeszcze nie zastanawiałem, jak ubrać dziecko na pogrzeb, bo nie miałem jeszcze okazji zabrać go na żaden. Jak przyjdzie co do czego, to chyba postawię na jakieś stonowane kolory… może jakaś czarna koszula.

  2. Ewa 1 rok ago
    Reply

    Moim zdaniem nie trzeba ubierać dziecka na pogrzeb na czarno, ono jeszcze nie wie, że kolor czarny jest związany z żałobą. Raczej bym postawiła na schludne i eleganckie ubrania, ale niekoniecznie czarne.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też