Jak ubrać dziecko na pierwszy spacer?

single-image

Jak powinien wyglądać pierwszy kontakt noworodka ze światem zewnętrznym? Jak ubrać dziecko na pierwszy spacer, aby go nie przegrzać ani też nie wychłodzić? To pytania, które często zadają sobie młodzi rodzice. Przeczytaj nasz artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.

Kiedy wyjść na pierwszy spacer z noworodkiem?

Pierwszy spacer dziecka może być wielkim przeżyciem dla świeżo upieczonych rodziców. Często w ich głowach pojawia się też mnóstwo pytań dotyczących wyjścia z maluszkiem na dwór po raz pierwszy. Kiedy jest najlepszy moment, aby zabrać dziecko na spacer? Tak naprawdę w tym przypadku nie ma uniwersalnej odpowiedzi, jednak nie należy zbyt długo zwlekać z tą decyzją. Kontakt ze świeżym powietrzem jest noworodka bardzo ważny.

Możesz zabrać dziecko na pierwszy spacer już kilka dni po porodzie. Wyznacznikami są Twoje samopoczucie i pogoda panująca na dworze. Jeśli czujesz się dobrze, a na zewnątrz jest ciepło i panuje korzystna aura, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na spacer z maluszkiem już 3-5 dni po porodzie. W chłodniejszym czasie — jesienią i zimą — najlepiej odczekać z pierwszym wyjściem z dzieckiem co najmniej tydzień. Należy także pamiętać, aby ubrać maluszka odpowiednio do pogody.

W co ubrać dziecko na pierwszy spacer zimą?

Największy kłopot może sprawić rodzicom ubranie dziecka na pierwszy spacer zimą. W tym okresie często panują minusowe temperatury, a przecież maluszek w wózku praktycznie w ogóle się nie porusza. Warto pamiętać o zasadzie, która stanowi pewną podpowiedź, jak ubierać noworodka — należy założyć dziecku o jedną warstwę odzieży więcej niż sobie.

Gdy wybierasz się na pierwszy spacer z maluszkiem zimą, ubierz mu body z długim rękawem, śpioszki lub spodenki ze skarpetkami oraz delikatny sweterek albo bluzę. Na wierzch załóż niemowlakowi kombinezon, czapkę i rękawiczki. Pamiętaj jednak, aby unikać przegrzewania dziecka, ponieważ może to doprowadzić do jego przeziębienia. Jeśli masz wątpliwości, czy maluchowi nie jest za gorąco, sprawdź skórę z tyłu na jego szyi — powinna być ciepła i sucha.

Jak ubrać dziecko na pierwszy spacer latem?

Zabierając dziecko na pierwszy spacer latem, należy chronić wrażliwą skórę dziecka przed słońcem. Dobrym pomysłem jest wybranie się na przechadzkę przed godziną 9.00 lub późnym popołudniem po godzinie 16.00.

Jak ubrać noworodka na spacer latem? Załóż maluszkowi body i szorty. Świetne rozwiązaniem stanowi także rampers. Pamiętaj również o skarpetach. Kiedy jest bardzo ciepło, możesz zrezygnować z ubrania maluszkowi czapeczki, jednak na wszelki wypadek zabierz ją ze sobą. Podczas spaceru zwróć uwagę, aby główka dziecka cały czas znajdowała się w cieniu.

Pierwszy spacer wiosną i jesienią, jak ubrać noworodka?

Wiosną i jesienią, gdy na dworze jest chłodno, na pierwszy spacer dziecka warto ubrać mu pajacyk albo body z długim rękawem oraz półśpiochy lub spodenki. Natomiast na wierzch w zależności od temperatury należy założyć maluszkowi sweterek lub cienką kurtkę. Nie zapomnij także o przewiewnej czapeczce i kocyku, którym przykryjesz dziecko podczas spaceru.

Pierwszy spacer nie musi trwać długo — już 15 minut pozwoli dotlenić maluszka. Z biegiem czasu możesz wychodzić z dzieckiem na coraz dłuższe przechadzki. Na spacery z noworodkiem warto wybierać spokojne miejsca, aby nie dostarczać mu zbyt wielu bodźców.

1 Napisz wiadomość
  1. Xena 1 rok ago
    Reply

    Pierwsze spacery z dzidziusiem to był dla mnie koszmar… Nigdy nie wiedziałam jak ubrać swoje maleństwo na speacer, by mu nie było za zimno lub za gorąco…. W większości przypadków przesadzałąm z warstwami i się mała pociła…. Powinni takich rzeczy, jak ubiór na pierwszy spacer uczyć na szkole rodzenia, poważnie 😛

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz też